Klub

Historie klubu sahá do podzimu roku 1942, kdy, jak praví kronika, se zdejší mládenci několikrát sešli na „Trávníkách“, přinesli s sebou míč a již jej proháněli. První přátelský zápas sehráli s Krásnou Horou, který vyhráli 3:2. Na jaře v roce 1943 byly učiněny první kroky na vybudování hřiště a přijetí Sportovního klubu Petrovice do Středočeské župy. První mistrovský zápas byl sehrán 24.10. 1943 v Ratibořských Horách. V 50. letech byl klub přejmenován na TJ Sokol Petrovice. Pod tímto názvem hrál nejnižší okresní soutěž až do roku 1986, kdy se mužstvu konečně podařilo postoupit do okresního přeboru.

V roce 1992 byl po žádosti vrácen původní název Sportovní klub Petrovice. V roce 1993 začala rekonstrukce hřiště. Byla zvětšena hrací plocha a zaset nový trávník. Znovuotevření hřiště se událo v létě 1995 a bylo spojeno s dalším velkým úspěchem petrovického fotbalu – s postupem do nejnižší krajské soutěže I.B třídy. Po ročním působení v I.B třídě následoval sestup do okresní ho přeboru. Opětovné získání I.B třídy se povedlo v roce 2002.

Po skončení fotbalové sezóny 2005/2006 měli příznivci petrovického fotbalu rozporuplné pocity. Měli určitě radost z toho, že dorost postoupil do krajské soutěže – I.A třídy. O to více byli zklamáni sestupem A mužstva z krajské soutěže – I.B třídy do okresního přeboru.

Fotbalovou sezónu 2006/2007 můžeme tedy hodnotit jako nejúspěšnější v historii našeho klubu. „Áčko“ ve své soutěži prakticky nenašlo konkurenta a prolítlo jí jako nůž máslem a opět postoupilo do krajské I.B třídy. Jedinou kaňkou lze považovat podzimní porážku v derby s Krásnou Horou. Již 20.5. bylo jasné, že nám postup nikdo nevezme. Návrat do I.B třídy byl také o týden později patřičně oslaven. Hráči a trenéři po skončení utkání absolvovali triumfální jízdu na valníku, vyzdobeném v modrobílém provedení a tažený traktorem, od hřiště přes bytovky na náměstí a tam ji ukončili koupelí v kašně. Celá oslava pak vyvrcholila na hřišti ve 22.00 ohňostrojem. Poděkování za splnění stanoveného cíle patří nejen všem hráčům, kteří k zápasům, byť na jednu minutu, nastupovali, ale také těm, kteří je k úspěchu vedli – trenérovi Liborovi Štemberkovi a jeho asistentovi Petrovi Šťastnému. Okresní přebor jsme vyhráli s velkým náskokem. Druhá Březnice získala o šestnáct bodů méně.

Mužstvo dorostu hrálo I.A třídu poprvé a očekávalo se, že mu půjde hlavně o záchranu. V některých zápasech na své soupeře nestačilo, ale s většinou protivníků sehrálo vyrovnané partie a jen nezkušenost nebo zbrklost ho stála důležité body. Po podzimu skončili dvanáctí a čekalo je těžké jaro. Po náročné zimní přípravě nejdříve očekávané výsledky nepřicházely, ale později začalo mužstvo sbírat potřebné body a výsledkem je, že se i v příští sezóně budeme chodit dívat na krajskou dorosteneckou soutěž. I zde je také vedle hráčů třeba poděkovat trenérům – Jardovi Šťastnému a Pavlovi Talaváňovi, kteří to s touto věkovou kategorií někdy nemají lehké.

Druhý postup, tentokrát do III.třídy přidalo B mužstvo. Po první prohraném zápase na jaře V Dalekých Dušníkách se naladilo na vítěznou notu a poráželo jednoho soupeře za druhým a nezaváhalo ani v posledním „utkání pravdy“, když doma porazilo druhého aspiranta na postup Dublovice „B“. Mužstvo, kde hraje dravé mládí společně se zkušenými hráči dříve narozenými, má na starost Ruda Jaroš společně s Jardou Sedlákem, a jim také patří dík.

Nemůžeme ovšem zapomenout na naše žákovské naděje, které si vedou pod vedením Petra Fedase úspěšně v okresním přeboru. Přípravka, pod vedením Jardy Sedláka, organizovanou soutěž nehraje, ale v turnajích nebo přátelských zápasech si také špatně nevede. Je to však náročná práce a pokud by měl někdo zájem pomoci mládežnické kopané v Petrovicích je určitě vítán.