Áčko veze body z venku

Již v sobotu potěšil dorost všechny příznivce petrovického fotbalu svým vítězstvím na horké půdě v Novém Kníně. Tři branky dal Dolejš a jednu přidal
Turek. V neděli jelo áčko bez čtyř hráčů základní sestavy, ale s novou posilou Mikuláškem na Dobříš, kde s místní rezervou přesvědčivě vyhrálo. Žáci doma podlehli Březnici (naši střelci Kašpar M, Kolín a vlastní), béčko mělo v tomto kole volno.

Naše mužstvo začalo zápas aktivně, vytvořilo si tlak i šance, ale Kortánek se ve dvou nadějných šancích nedostal k zakončení. To se povedlo až ve 20. minutě, kdy po pravé straně utekl Sedlák a přihrál před prázdnou branku Kortánkovi, který otevřel skóre 1:0. Také soupeř si v první půli vytvořil několik příležitostí, ale ty buď chytil dobře chytající Dlouhý nebo domácí útočníci mířili mimo branku. Ve druhé půli jsme již hráli více zezadu a spoléhali na brejky. Jeden z nich v 70. minutě po sólu z půlky, kdy obešel tři hráče, proměnil nový hráč Mikulášek 2:0. A protože soupeř několik svých slibných příležitostí nedokázal využít udeřilo v 88. minutě opět na druhé straně, kdy po rychlém protiútoku po pravé straně putoval míč po ose Kubíček, Kicl, Kudrna a nakonci Šťastný střílel opět do prázdné branky 3:0.

Sestava: Dlouhý – Kubíček, Stejskal T. (85. Hadáček), Stejskal L., Hošek – Kicl, Turek, Mikulášek, Špírek (46. Kudrna) – Sedlák (70. Šťastný), Kortánek

Ostatní výsledky I.B. třídy, sk. E: Hostomice – Mníšek 1:2, Rožmitál – Vonoklasy 9:1, Komárov – Štěchovice 1:0, Zvole – Hvozdnice 1:2, Nečíň – Hradištko 4:1, Nová Ves – SK Kostelec 1:3

Ostatní výsledky IV. třídy, sk.B:Hřiměždice B Obořiště 2:2, Obory B – Vel. Lečice 2:4, Vys. Chlumec – N. Ves B 3:1, Kr. Hora B – Dublovice B 6:0, D. Dušníky B – Nečín B 0:1

Ostatní výsledky dorostu, OP sk. B: Jesenice – Daleké Dušníky 3:0, N. Ves – Kr. Hora 8:1, Pr. Lhota – Kos. Hora 3:5,St. Huť – Počepice 8:1

10. Dal. Dušníky 3 0 0 3 0:18 0

Ostatní výsledky žáci, OP: Rožmitál – Podlesí 11:2, Milín – Obecnice 4:1, Kos. Hora – Sp. Příbram B 3:0, Dublovice – Tochovice 4:0, Dal. Dušníky – N. Knín 1:8

1. Rožmitál 3 3 0 0 23:3 9

2. Nový Knín 3 3 0 0 18:4 9
3. Březnice 3 2 0 1 13:6 6

4. Dublovice 3 2 0 1 9:4 6

5. Milín 3 2 0 1 11:6 6
6. Sp. Příbram B 3 2 0 1 6:6 6
7. Kosova Hora 3 1 1 1 5:7 4

8. Obecnice 3 1 0 2 5:11 3